grafika-laboratoria_przyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości”

Wrzesień 2022

Podczas katechezy uczniowie mają do dyspozycji popiersie naszego Świętego Patrona – Jana Pawła II, który został w całości wydrukowany w drukarce 3D będącej na wyposażeniu szkoły dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości.

Od września nasz gabinet logopedyczny wzbogacił się o nietypową pomoc naukową, jaką jest wydrukowany w drukarce 3D model dolnej i górnej szczęki ludzkiej. Ta fascynująca pomoc uświadamia uczniom działanie aparatu mowy i wspomaga nauczyciela w prowadzeniu zajęć.

Październik 2022

Zajęcia biologii stają się jeszcze bardziej atrakcyjne! Podczas lekcji wykorzystywany jest model jaszczurki wydrukowanej w drukarce 3D. Jaszczurka ma wszystkie elementy ruchome i od razu wzbudziła wielkie zainteresowanie uczniów.

Podczas lekcji języka anielskiego uczniowie zostają przeniesieni do Londynu. Pomaga w tym wydrukowany w drukarce 3D – składany model – jednego z symboli tego pięknego miasta, jakim jest słynny Big Ben. Dodatkową atrakcją tego wydruku jest fakt, iż uczniowie mogą rozmontować a następnie złożyć tę słynną wieżę zegarową. Zabawy przy tym jest co niemiara.

Listopad 2022

Nauka języka rosyjskiego prowadzona przez p. Dyrektor zyskuje na atrakcyjności, za sprawą modelu Soboru Wasyla Błogosławionego, będącego efektem pracy drukarki 3D. Uczniowie podziwiają piękno bizantyjskiej architektury w tej wizytówce Moskwy. Mnóstwo faktów i ciekawostek przedstawionych przez p. Dyrektor bardzo interesuje naszych uczniów.

Uczniowie klasy 4 mieli okazję poznać możliwości „Empiriusza”. Jest to urządzenie zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” i służy m.in. do wykonywania doświadczeń chemicznych. Uczniowie zakładając gogle VR przenoszą się do laboratorium chemicznego.